Model de Decizie REGES-Online – desemnarea persoanei responsabile

Exemplu practic de document pentru desemnarea persoanei care completează și transmite datele în REGES-Online

Mai jos poți vedea un fragment dintr-un model de decizie realizat de noi.
Am pregătit 4 variante diferite, pe care le poți descărca integral și gratuit din Grupul Utilizatorilor FGO de pe Facebook. Alege modelul care se potrivește cel mai bine situației tale.

Alătură-te comunității de pe Facebook și rămâi la curent cu toate documentele și materialele postate.

💡 În curând, toate aceste modele — alături de alte modele de documente și contracte utile — vor fi disponibile direct în contul tău FGO, cu precompletare automată a variabilelor.

Angajator…………………………………………………………………….
Sediul ………………………………………………………………………..
CIF…………………………………………………………………………….
Ȋnreg. ȋn Reg. Com/ autoritățile administrației publice din jud. …………………………………. cu nr. ……………………………..
Tel. ………………………………….

DECIZIE
Privind desemnarea persoanei responsabile cu completarea și transmiterea datelor în REGES-Online
Nr. …………….. din data ……………..

Angajatorul – persoană juridică …………….. cu sediul social în …………….., înregistrată la registrul comerțului/autoritățile administrației publice din jud. …………….. cu nr. …………….. cod fiscal …………….., telefon …………….., e-mail …………….., reprezentată legal de către domnul/doamna …………….. în calitate de administrator,
Având în vedere:

  • Art.3 alin.(5) din HG nr.295/2025 privind Registrul general de evidență a salariaților – REGES-Online;
  • Pct.5 din Ordinul nr. 1107/2025 al Ministrului Muncii, Familiei, Tineretului și Solidarității Sociale;
  • Art. 341 alin. (1) lit. b) din Legea nr. 53/2003 – Codul muncii.

Emite prezenta:
DECIZIE
Art.1. De la data de …………….. se desemnează domnul/doamna …………….., salariat al societăţii …………….., având funcţia de …………….., în calitate de persoană responsabilă cu completarea şi transmiterea datelor în Registrul general de evidenţă a salariaţilor – REGES-Online, pentru toţi salariaţii angajatorului.
Art.2. Persoana desemnată are obligația de a respecta termenele și procedurile de transmitere prevăzute de HG 295/2025 și de Ordinul 1107/2025, de a asigura confidenţialitatea datelor prelucrate, …………………………………………………………… .

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *